شرکت معدنی سنگ آهن گل گهر

شرکت معدنی سنگ آهن گل گهر


 شرکت معدنی سنگ آهن گل گهر واقع  شهرستان سیرجان استان کرمان می باشد .

این شرکت با داشتن یکی از غنی ترین ذخیره های سنگ آهن خاورمیـانه به عنوان یک قطب صنعتی در تولید آهن و فولاد کشور مطرح می باشد. در این مجتمع علاوه بر انجام عملیات اکتشاف و استخراج سنگ آهن عملیات فرآوری و تبدیل سنگ آهن به گندله نیز انجام می گیرد . در سال 91 این شرکت با خرید نرم افزارهای طب کار، کلینیک و داروخانه آفاق اقدام به اتوماسیون نمودن این بخشها نموده است و کلیه مراجعات روزانه وخدمات کلینیک خود را با استفاده از این نرم افزار ثبت می نماید .

درباره شرکت گل گهر

معرفی شرکت معدنی وصنعتی  گل گهر :
شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با داشتن معادن غنی از سنگ آهن به عنوان یکی از مطرح ترین قطبهای فعال معدنی ،صنعتی در خاور میانه است که دارای قابلیتهای بسیاری برای تبدیل شدن به یک شرکت بزرگ و رقابتی در سطح ایران و حتی جهان می باشد. با اجراي پروژه های شرکت در آینده نزدیک مجموعه تولیدات سالانه این شرکت به مرز 12 میلیون تن خواهد رسید، این رقم30% از نیاز فولادسازیها ی کشور را تامین می نماید. وجود این شرکت در شهرستان سیرجان موجب رونق اقتصادی و افزایش سطح اشتغال زایی شهرستان سیرجان شده است که با اجراي پروژه های شرکت، شاهد رشد چشمگیری در این زمینه خواهیم بود. علاوه بر این همواره مدیریت سعی نموده است تا با کمکهای خود به شهرستان سیرجان موجبات ارتقا فرهنگی واجتماعی منطقه را فراهم سازد.
 
نوع شركت:
شرکت سهامی عام
 
تاسيس شركت گل گهر :
در راستاي سياست گذاري و مشاركت بانكها در زمينه ي طرح هاي صنعتي و معدني، شركت سنگ آهن گل گهر ﴿سهامي خاص ﴾ با مشاركت شركت ملي فولاد ايران و بانك سپه تاسيس شد و در تاريخ 15/2/1370 به شماره ي 409 در سيرجان به ثبت رسيد . اين شركت به موجب صورتجلسه ي مجمع عمومي فوق العاده مورخ 13/9/1382 به سهامي عام تبديل شد و هم اكنون بخشي از سهام آن در بازار بورس سهام كشور قابل نقل و انتقال است  باستناد صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده مورخه 31/3/90 شرکت فوق الذکر و تاییدیه مورخه 18/5/ 90 اداره کل محترم ثبت شرکت ها نام شرکت یاد شده به معدنی و صنعتی گل گهر تغییر یافت.
 
محل فعالیت شرکت:
دفتر شرکت در خیابان فاطمی- روبروی هتل لاله-ساختمان نگین-پلاک 273 واقع است و شركت صنعتی و معدنی گل گهر در استان كرمان، شهرستان سیرجان- کیلومتر 55 جاده شیراز قرار دارد.
 
موضوع فعالیت شرکت:
موضوعات اصلي:
اكتشاف، استخراج و بهره برداري از معادن سنگ آهن و توليد كنسانتره
نصب، راه اندازي، تعمير و نگهداري و بازرسي ماشين آلات و تجهيزات مورد نياز شركت
خريد و تهيه انواع ماشين آلات و تجهيزات و تاسيسات مورد نياز براي انجام موضوع شركت
مبادرت به كليه امور بازرگاني شامل خريد و فروش، صادرات و واردات و كليه امور و عملياتي كه بطور مستقيم يا غير مستقيم در جهت اجراي موضوع شركت ضرورت داشته باشد.
موضوعات فرعي:
انجام خدمات مهندسي، مشاوره،‌آموزش،‌مديريت و فراهم نمودن دانش فني از داخل و خارج از كشور و يا خارج در ساير شركتها و طرحها.
انعقاد قراردادهاي پيمانكاري به منظور ارائه خدمات فني و مهندسي.
انتشار و فروش اوراق قرضه و اوراق مشاركت وفق قوانين ومقررات مربوطه
مشاركت و سرمايه گذاري در ايجاد و تاسيس شركتهاي جديد در داخل و خارج از كشور و هر نوع خريد و فروش سهام و اوراق بهادار
انجام هرنوع عمليات و معاملاتي كه جهت حصول به مقاصد شركت ضروري باشد.